Zlín Longboard Squad

Restless – WIM 2014

HomeNovinkyRestless – WIM 2014
Post Image

Za nedlouho tady máme rok 2016, ovšem kvalitní desky nestárnou. V této recenzi si nastíníme desku z roku 2014, model WIM od kanadské značky Restless

Specifikace

Velikost: 37.0″ x 9.5” (92,5cm x 23,8cm)
Wheelbase: 26.0″-28.0″
Zpracování: 8 Vrstev kanadského javoru, Fibreglass; Laminát; Topmount
Konkáva: Hluboká; Vepředu radial microdrop;
Vzadu W concave; Wheelflares; Kicktail 

 


Deska WIM 2014 je k dostání u nás v ČR v longshopu (longshop.cz) s cenovkou lehce přes 3 tisíce. Od 2015 verze se liší primárně shapem a grafikou, konkáva je téměř stejná.

První dojmy

Zpočátku jsem desku ani nechtěl jezdit a jednoduše jsem ji chtěl poslat dál někomu, kdo ji využije líp. Byl jsem zvyklý na desku s mírnou konkávou a krátkým wheelbasem, to se s dlouhou WIM s přehrocenou konkávou ani trochu neshoduje. Nakonec mi to nedalo a desku jsem musel alespoň vyzkoušet. A jak to skončilo? Zcela jsem jí propadl a do týden mi srostla s nohama.

Na první dotyk a potěžkání je jasné, že to nebude žádná lehká a křehká deska. 8 vrstev epoxidovaného kanadského javoru s fiberglassem a vrstvou laminátu tvoří mohutnou a poměrně těžkou desku, co chce rychlost. Tak jsem jí ji dal.

Deska je hodně kvalitně zpracovaná, nenašel jsem žádné vady od výroby, prostě nic. Přes laminát s černou grafikou prosvítá přirozená kresba javoru – takové netypické provedení pohledovky se zachováním dřeva. Tady je to zpracování taky velmi kvalitní, laminát vydrží opravdu hodně.
Na desce byl od výroby jemný grip s Restless logem. Pěkná záležitost, ale i nejlevnější hrubý grip podrží nohu víc.

Konkáva

Hodně hluboká a rozmanitá konkáva, co ti nepustí nohu – tak by se to dalo shrnout. Vepředu je mírný radial microdrop (=microdrop do oblouku) který ti v kombinaci s velkými wheelflares perfektně zachytí pozici přední nohy i bez footstopu. Vzadu najdeme lehkou W konkávu, opět v kombinaci s wheelflares. Zadní část desky ti dovolí i užší stance a zachytí ti nohu ve standupech, predriftech a tucku. Hrany jsou ostré pro lepší grip při zapření nohy o hranu, pohodlná záležitost, hlavně při toesidech.

S velkým kicktailem s touto deskou naděláte hodně parády i ve městě. Bluntslidy, manuály a skejtové triky s lehkostí a agresivním popem.

Shrnutí

Restless WIM je deska na downhill a freeride, co chce rychlost. Ani ve městě na flatu díky masivnímu kicktailu nezklame. Doporučil bych ji každému, kdo chce delší allaround desku s hodně agresivní konkávou. Navíc v poměru s kvalitou za velmi příznivou cenu.
restless1