Zlín Longboard Squad

Remember – Savannah Slamma

HomeNovinkyRemember – Savannah Slamma
Post Image

A máme tady recenzi na kola od značky Remember, která v posledních měsících zažívá poměrně velký boom.
Pod lupu si vezmeme kola Savannah Slamma, které jsou dle výrobce určena na rychlý freeride.

Specifikace

Velikost: 70mm
Šířka: 51mm
Kontaktní plocha: 47,5mm
Tvrdost: 78a
Hrany: Zkosené
Umístění jádra: Mírný offset


Po rozbalení kola přeměřujeme a zjišťujeme, že jedna sada má 69mm, druhá zase 68mm- zanedbatelný detail, nemůžeme ale za tak malou cenu čekat precizní kola. Ovšem bublinek v urethanu je naprosté minimum.

Kolečka jsou z výroby ze slickem a zkosenými hranami. Slick toho moc nevydržel, slide byl i s ním poměrně příjemný a po několika dlouhých standupech mizí. Určitě tedy nelze očekávat, že budete ze Savannama gripovat vracečky.

Jízda

Často opomínaná vlastnost u kol je samotná jízda. Savanny jsou poměrně rychlé kola s hodně rychlou akcelerací. Pocitově velmi hladké a měkké, díky měkkému urethanu a malému jádru. Grip decentní.

Slide

Savanny nabízejí ideální kompromis mezi „icy“ a „butter“ kolečkama – „sugar“ slidy jsou zároveň konzistentní a předvídatelné, ale taky dlouze kloužou a hodí se na opravdu dlouhé slidy. Prvních několik milimetrů klouže dobře a extra předvídatelně, ovšem ne na každém povrchu. Čáry zanechají taky pouze někde. Čím jsou menší, tím více kloužou a čárují kdekoliv – na 60mm i na zámkovce. Dalo by se tedy říct, že zmenšující se velikostí roste potencionál těchto kol.

Kickout & hookup

Vykopnout se Savannama do slidu je opravdu primitivní, chvíli trvá si na téměř žádný kickout zvyknout, hlavně ve větších rychlostech. Ovšem po navyknutí se stávají super zábavnými, kdy každou zatáčku můžete projíždět ve slidu bez větší ztráty rychlosti. Hookup je lehce prudší a předvídatelný, pořád jsou ale kombinace slidů (360 standupy apod.) extrémně hladké.

Výdrž

Od kol, co kloužou velmi konzistentně, nechávají za sebou krásné čáry a jsou předvídatelné bych čekal rychlé opotřebení.. opak je pravdou. Dva měsíce každodenního ježdění s tučnými standup slidy a jsou pár mm pod 60. V poměru s cenou nejlepší poměr cena:výkon(výdrž), co jsem kdy jezdil.
Ovšem jak jsou kolečka menší, hrany ztenčené a urethan měkký, tak se hranky hodně koušou při slidování po kanálech, nerovnostech, kočičích hlavách, ..

Srovnání s „Hoots“

Remember nejvíc prorazili s koly Hoots, které se staly velmi oblíbenými pro jejich vlastnosti ve slidu. Ve srovnání se Savannamy jsou málo předvídatelné, průběh slidu je jinak velmi podobný, Savanny mají hladší a lepší pocit. I v malých rychlostech jsou Savanny výrazně lepší a jediná výhoda (nebo nevýhoda?) Hootů je ještě lehčí kickout a hookup.

Shrnutí

Savannah Slamma jsou výborné kola na slidy, jak v menší tak ve větší rychlosti. Jsou extra předvídatelné, hladké, kloužou dlouze a nechávají čáry. I přesto vydrží hodně hodně dlouho. Jde s nimi zajet i občasný technický downhill, pokud nepotřebujete být nutně vepředu. Určitě z mé vlastní zkušenosti a celého Zlonu je můžu jen doporučit.