Zlín Longboard Squad

Owl Longboards – Reaper SK

HomeNovinkyOwl Longboards – Reaper SK
Post Image

Celý Zlon jsme pro vás otestovali jednu z nejnovějších desek Reaper Singlekick, od místní lokálky.
Owl Longboards je český lokální projekt, který se zaměřuje na výrobu freeride/DH desek a bazénovek. Všechny desky jsou lisované v precizních CNC formách z tvrdého javoru a jejich kvalita údajně odpovídá americké produkci.

Specifikace

Velikost: 37.5″ x 9.75” (93,5cm x 23,8cm)
Wheelbase: 26.0″-27.0″
Zpracování: 8 Vrstev kanadského javoru, lis za studena; Akryl; Topmount
Konkáva: Výrazná; Lisované flushmounty; Vepředu radial, vzadu W;
Pyramid wheelflares; Monkey toe pockets; Rocker; Kicktail

3


Deska Owl Reaper je k sehnání na zakázku, přímo přes facebook výrobce, s cenovkou okolo 2500,- Kč. Také děkujeme za poskytnutí testovacího výlisku do zlínské komunity.

První dojmy

Čeho si na první pohled lze všimnout jsou určitě lisované flushmounty, progresivní tvar a krásně vyhrocená konkáva. K té se ale dostaneme později. Už při prvním potěžkání v rukou je deska velmi lehká, a to díky hodně kvalitnímu lisování a použití kanadského javoru. Nose je v singlekick verzi zakončený kulatou špičkou, která je lehce zvedlá. Vzadu je zase poměrně velký kicktail, který si poradil téměř se vším, co se freestylu týče.

Design

Povrchová úprava je velmi relativní a záleží čistě na osobní preferenci. My jsme se v rámci pouhého testování setkali s obyčejným průhledným lakem, což sice není žádná frajeřina, ale je kvalitní a vydrží. Je možné si nechat desku namořit, nabarvit akrylovou barvou, nebo třeba přidat vrstvu isocapu. V poslední době také Owl nabízí síťotiskový akrylový potisk, který vydrží opravdu hodně a vypadá dle mého názoru nejlépe.

IMG_0925-3 - kopie

Kvalita

O samotné kvalitě zpracování můžu s klidem říct, že je to opravdu strop. CNC forma udělala svoje, výlisek je precizní a shape je vyřízlý naprosto přesně. Zatím vydržela téměř čtvrt roku neustálého ježdění v mokru, zimě a jiných nepříznivých podmínkách. Házeli jsme s ní, drali to do cizích desek, kotníků, jezdili po eskalátorech, grindovali ve městě a pořád je tady s námi a drží na 100%. Žádná z vrstev se nerozlepila, po nárazech ani neštípla, pouze lehce zmáčkla. Pro nás je Reaper naprosto naplněným očekáváním, co se kvality týče.

Konkáva

Konkáva u této desky je opravdu přehrocená, v dobrém slova smyslu. Lisované flushmounty, pyramid flares, monkey toe pockets, kicktail, přední radial konkáva do zadní W konkávy a na závěr ještě rocker. Taky jste se v tom už ztratili? Tak si to vezmeme všechno postupně.

Největší parádou této desky nám bezpochyby přišly lisované flushmounty, které i přes velký rocker nezmění úhel trucků a k tomu ještě sníží celé těžiště desky. V praxi velmi podobné mikrodropům, ovšem s lepší možností udržet nohu zapřenou o vypouklé místo. Vepředu vedle flushmountů jsou výrazné “pyramid” (asi kvůli tvaru) wheelflares – jak kvůli předcházení wheelbitu, tak také pro opravdu poctivé zapření nohy. (v kombinaci s flushmountem tvoří hlubokou jeskyňku) Vzadu jsou zase “monkey toe pockets” – to jsou hodně hluboké wheelflares, co spolu s flushmountem tvoří velmi hluboké kapsy. Zkoušel jsem skrz ně kopat toeside standupy a bylo to super. Bohužel mám kratší stance, takže pro běžné ježdění jsou pro mě poměrně daleko a využiju jenom jejich malou část. V přední části desky je běžná, ale hluboká radial konkáva, která dává svobodu umístění přední noze. Vzadu je lehká W konkáva, při normálním ježdění neláme nohy, ale oceníte ji při rychlých predriftech a standupech, kdy potřebujete mít zadní nohu opravdu dobře zapřenou. Ke kicktailu toho moc nemám co říct – je velký, dobrý, svůj účel plní, pop má velmi dobrý.

IMG_0931-3

Shrnutí

Reaper je opravdu parádní deska, co zvládne téměř všechno – od freestylu ve městě až po tučné freeridy a downhilly za městem. Vysekaná konkáva (údajně to největší zvěrstvo, co jde vylisovat) dodává parádní jistotu nad kontrolou desky, někomu ovšem nemusí vyhovovat, je opravdu výrazná. Možná bychom ocenili, kdyby byla o kousek kratší, to je už ale pouze osobní preference. Doporučil bych ji komukoliv, kdo hledá delší allaround desku s výraznou agresivní konkávou.


 

Podívej se také na video, kde mají Owl desky hlavní roli.

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich