Zlín Longboard Squad

Jet Skateboards – Mr. Baked Potato

HomeNovinkyJet Skateboards – Mr. Baked Potato
Post Image

V této recenzi se podíváme na desku Mr. Baked Potato od Jet Skateboards – kalifornské kultovní značky. Deska je součástí Radar Series, což je jedna ze čtyř sérií Jet Skateboards. Pohodlně se usaď a přečti si, proč by jsi i ty měl tuto desku jezdit.

Specifikace

Velikost: 33.0″ x 9.6” (84cm x 24cm)
Wheelbase: 22.5″-24.0″
Zpracování: 7 Vrstev kanadského javoru;
Topmount; Set samolepek
Konkáva: „Bazén“; 1/4” Microdrop;
Wheelflares; Microkicktail

jetbakedpotato_deckside


Deska do nedávné doby nebyla vůbec distribuována v ČR, nyní k datu 25. srpna 2015 je k dispozici na longshop.cz s cenovkou 2750,-, za sehnání jim také děkujeme.

První dojmy

Do Zlína doputovaly tyto desky (zatím) dvě. Obě se lišily kvalitou zpracování, ke které se dostaneme později. Na první pohled je deska opticky velmi malá a tlustá, ostatně i v názvu má „Potato“, proč tedy ne. Po potěžkání je také velmi lehká, váha je tak malá také díky velikosti – na této desce není místo, které by bylo navíc a stalo se nevyužitou zátěží.

Povrchová úprava je klasický akrylový potisk, který vydrží poměrně hodně, pod odřenou barvou jsem zatím našel jen další barvu. Grafika je zde holá brambora, ke každé desce je velký stickers kit na vlastní polepení – kšiltovka, šátek, oči, boty, ruce, jointy, nože, .. jednoduše si každý vytvoří originální design podle sebe. Na vrchu desky je dřevo s černým akrylem, pěkná designová záležitost pro výřezy v gripu a podobné frajeřiny.

Po prvním zkoumání desky jsem zjistil že první kousek, co k nám docestoval je lehce do vrtule. Později se mi po jednom mokrém pojezdu lehce odlepila vrstva v místě wheel flares (výbrusů pro kola). Na jízdních vlastnostech to není znát, ale z vrtule ani z rozlepené dýhy samozřejmě nemůžu být nadšený. Druhý kousek je naprosto v pořádku v precizním provedení, tudíž jsem zřejmě narazil na vadnou vyjímku.

Po prvním postavení se na desku jsem si ji naprosto zamiloval a našel jsem konečně to, co chci jezdit. Oba jezdíme nejdelší wheelbasy, jako ideální kompromis mezi downhillem a freeridem, zároveň je ale s tímto WB hodně obratná a není problém cruising po městě.

Konkáva

Deska nabízí příjemnou bazénovou konkávu, obohacenou o mikrodropy a wheelflares. Vzadu můžeme najít skromný, ale velmi funkční kicktail s výborným popem. Konkáva je střední a příjemná, nečekejte nic přehroceného, co vám při freeridech zláme nohy a ještě vám nabídne jediný možný stance. Wheelflares jsou decentní, ale znatelné s příjemnou podporu držení nohy ve stancu.

Mile mě překvapily čtvrtpalcové mikrodropy – takto malý mikrodrop je lehce znatelný, ale zároveň více než účinný. Nemá cenu počítat moc se sníženým těžištěm (i když lehce ano), ale spíše s místama pro zapření nohou. Cením zde hlavně zapření přední nohy, jak při slidech, tak při downhillu v tucku. Zadní mikrodrop je samozřejmě taky výborný pro zapření nohy, pokud je ale na vás tento stance (v mikrodropech) moc malý, je možné pohodlně zapřít zadní nohu buď mezi mikrodrop a patku, nebo přímo do patky. Všechny tři varianty bych nazval jako samostatnými sektory, kde lze mít nohu.. vždy se i poslepu trefíte do jednoho z nich a všechny jsou víc než příjemné a podrží nohu tam kde má být.

Shrnutí

Baked Potato je se svými sotva 85 centimetry, geniální konkávou, krátkým wheelbasem a kvalitním zpracováním ideální agresivnější deska pro všechny styly ježdění. Downhill, freeride a s přehozeným kratším wheelbasem streetová raketa.. eh.. teda brambora do města. Místo na desce je využité naprosto a nenajdete zde žádné zbytečné blbosti, které nemají využití.

A nakonec je to jednoduše extra stylová záležitost, každý si může díky samolepkám vytvořit svůj originální design a batikované pozadí má prostě sílu!