Zlín Longboard Squad

Cult – Emperor 78a

HomeNovinkyCult – Emperor 78a
Post Image

Petr aka Sven si pro vás přichystal recenzi na další kola značky Cult – tentokrát Emperory – freeridové kola do větší rychlosti.

Specifikace

Velikost: 71mm Šířka: 53mm Kontaktní plocha: 50,5mm Tvrdost: 78a Hrany: Zakulacené Umístění jádra: Offset (lehký)


Dnes tu máme kola Cult Emperor přímo z Prahy ze snowpanic.cz. Po rozbalení a přeměření jsou všechna kola shodná s udávanou velikostí, s kvalitou jsem víceméně spokojen. V urethanu nejsou žádné bublinky, provedení je téměř precizní. Mají velké plastové tvrzené jádro, díky kterému jsou rychlá a velmi lehká. Z výroby mají kola poctivý slick, který zprvu krásně podrží v zatáčkách, ovšem po odpoledním shredu už ho těžko na kolech najdeme. (co čekat, haha) Po sjetí slicku si také všímám, že kola mají lehký swirl, přesto ale nemizí nějak rychle a chovají se ve slidu dobře – z toho usuzuji, že swirl není dramatický a kola nijak neovlivní. (Zlon pozn.: swirl je vada urethanu z výroby, zapříčiněná špatným promícháním směsi – u hodně Cult kol velmi častá.)

Jízda

Často se zapomíná na samotnou jízdu a feeling z daných kol. Jízda na Emperorech je velmi pohodlná jak na kopci, tak ve městě – kolečka jsou díky velkému jádru rychlá a také velmi lehká. Rozhodně to nejsou válce, co by tě omezovaly při městském ježdění a freestylu. S jejich velikostí si také můžete být jistí, že se neseknete v každé prasklině na cestě. Tvrdost 78a ti zaručí pohodlí, ovšem velké jádro dělá kola o něco tvrdší, než je většina 78a freeride kol.

Slide

Slick vydržel jeden odpolední pojezd na místním kopci. Kola do té doby krásně gripovala, ve slidu poměrně nadskakovala a byla nekonzistentní, což od kol se slickem lze očekávat. Nevěděl jsem, na co se od kol po sjetí slicku připravit. Po prvním predriftu mě ovšem překvapilo, jak moc a příjemně kloužou.  Ve standupech je potřeba trochu víc zabrat, ale když už se dostanete do slidu, tak je to krásný a příjemný slide, který jde kontrolovat. Po několika sjetých milimetrech mě pořád baví, kloužou poměrně dost, ale pořád je slide konzistentní, kola nenadskakují, nekřičí a rozhodně nejsou icy. Na několika spotech jsem se dočkal i decentních thanelines, ale rozhodně to nejsou kola, s kterými si podepíšete lokální kopec.

Kickout & hookup

Krása střídá nádheru. Kickout Emperorů je výborný příklad dobrého poměru mezi gripem a slidem. Není problém jak gripovat i ostřejší zatáčky, tak pohodlně ukopnout rychlý check. Nikdy se mi nestalo, že by kola ustřelila v nevhodnou chvíli, kdy bych to nečekal. A nestalo se mi ani, že by se jim naopak do slidu nechtělo. Hookup je podobný kickoutu – nad přechodem ze slidu do gripu máte jasnou kontrolu a není potřeba se stresovat nad tím, že vás kola „vyiciují“ do keře.

Výdrž

Emperory rozhodně nejsou kola, která sjedete za víkend. Kola se mi sjížděla způsobem, kdy se urethan postupně oddroloval a mizela poměrně pomalu, vzhledem k tomu, jak konzistentní jsou ve slidu. Dojet je na core taky není problém a až do samotného konce se sjíždí rovnoměrně. S výdrží jsem velmi spokojen.

Shrnutí

Z Emperorů mám dobrý pocit, ne, že ne. Slide je příjemný a kontrolovatelný, ve vyloženě malé rychlosti kola brzdí poměrně hodně. Určitě bych je doporučil všem, co hledají kola do středních až vyšších rychlostí – protože právě zde využijete jejich pravý potenciál.  Mně osobně vyhovují jako kompromis mezi freeridem a downhillem, jelikož se nemusím bát gripu lehčích zatáček a zároveň můžu slidovat v maximálním komfortu.   emperor2

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich