Zlín Longboard Squad

Cult – Creator 78a

HomeNovinkyCult – Creator 78a
Post Image

Petr aka Sven si pro vás přichystal recenzi na kola Cult Creator, jedny z neklouzavějších kol této značky. 

Specifikace

Velikost: 72mm
Šířka: 43mm
Kontaktní plocha: 29,5mm
Tvrdost: 78a
Hrany: Kulaté
Umístění jádra: Centerset


Po rozbalení a následném přeměření jsou všechny kola opravdu shodné s udávanou velikostí, s kvalitou jsem více než spokojen. Téměř bez bublinek v urethanu. Mají velké plastové tvrzené jádro, díky kterému jsou rychlé a lehké.

Z výroby jsou kola přebroušená s extrémně malou kontaktní plochou. Musím říct, že je tato předbroušená část opravdu nejklouzavější, možná až moc a bez konzistentního pocitu… pojďme ale tedy dále, pěkně do podrobna.

Jízda

Opět je důležité zmínit samotnou jízdu. Ne vždy znamená měkký urethan extra pohodlnou jízdu. Díky velkému tvrzenému jádru jsou kola hodně rychlá, více než jiné slide kola, a to až do posledního milimetru. Toto jádro ale také mění pocitovou tvrdost kol ze 78a o několik čísel nahoru.

Slide

Prvních pár mm Creatorů je opravdu hodně „icy“ a naprosto bez gripu. Po sjetí těchto nejklouzavějších milimetrů se objeví i něco, čemu by se dalo říct konzistentní předvídatelný slide.  Čím jsou kolečka menší (především po sjetí na hranu), tak jsou více konzistentní a předvídatelné. Dosud jsem neobjevil spot, kde by Creatory neklouzaly. Čar jsem se při standupech dočkal zatím téměř všude, někde byly velice nevýrazné, ale byly. (vážím cca 70kg)

Kickout & hookup

Lehkost kickoutu a hookupu je ze začátku až neuvěřitelně velká. Vykopnout kola do slidu se podaří komukoliv, vrátit zpět a „gripnout“ zpět do rovné jízdy to samé. Díky tomuto lze projíždět každou zatáčku nekončícím speedcheckem v co nejmenším úhlu. Po několika milimetrech dole (a zejména po dosažení hrany) se přechod do slidu a zpět do gripu mění ze žádného na velmi příjemný a předvídatelný. Podle mě ideál. Všelijaké kombinace, jako 36O° slidy apod. jdou také velice lehce.

Výdrž

Prvních 5mm jde dolů opravdu hodně rychle. Potom se opotřebení ustálí na takový střed, každopádně vydrží poměrně hodně. Až k jádru jsou kola regulérně a pohodlně jezditelné.

Srovnání s Cult Creator 83a

Ondra„Creatory 83a jsem dorazil až na jádro a nemohl jsem si je vynachválit. V podstatě jsou hodně podobné těmto měkčím, ovšem s menším gripem, lehce delšími slidy, větší výdrží, ale také ještě menším pocitem uspokojení ze slidů a méně konzistentním „feelingem“. Určitě bych teď bral 78a, ovšem za mě se ještě nevyráběly.“

Shrnutí

Cult Creator jsou zatím nejzábavnější kola, která jsem jezdil. Od rozbalení až k jádru vás kola nepřestanou bavit. Kola jsou po chvíli celkem předvídatelné a nabídnou nekonečné slidy. Doporučil bych je každému, kdo se chce naučit slidovat, ale i zkušenějším brusičům kteří hledají příjemné kola s co nejmenším odporem ve slidu.

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde